5-2-2- امکانات و جاذبه های  گردشگری دبی:

دسترسی به تاکسی ها:  

تاکسی ها از بیشترین وسایل قابل دسترس در دبی می باشند. تاکسی های کرم رنگ که دارا ی تاکسی متر می باشند با رانندگانی مودب و آزموده در اختیار عموم می باشند. هزینه انتقال از فرودگاه به مرکز شهر بین 30 تا 35 درهم و بیشتر هتلها ترانسفر میهمانان خود را به عهده می گیرند. همچنین تاکسی های بی سیم نیز وجود دارند که شماره آنها در کلیه هتلهای در دسترس است.

اجاره اتومبیل

بعضی از ماشینها بدون راننده اجاره داده می شوند و شرکتهای مخصوصی هماهنگی اعطای گواهی نامه به متقاضیان اجاره کننده ها باید دارای مدارکی از قبیل پاسپورت ، دو قطعه عکس و یک گواهی نامه معتبر ملی یا بین المللی از یکی از کشورهای استرالیا- بلژیک- کانادا- دانمارک-فنلاند- فرانسه – آلمان- یونان

هلند- ایرلند- ایتالیا- ژاپن- نروژ- اسپانیا- سوئد- سوئیس- ترکیه – انگلستان و آمریکا باشند.

بانکها

کلیه بانکهای داخلی و بسیاری از بانکهای بین المللی که دارای نمایندگی در دبی می باشند خدمات بانکی تجاری را ارئه می دهند. تبدیل پول به راحتی انجام می گیرد و درهم آزادانه قابل تبدیل می باشد. ساعات کار بانکها از 8 صبح تا 1 بعد از ظهر روزهای شنبه تا چهارشنبه می باشد ،  گرچه بعضی از بانکها از ساعات 30/4 تا 30/6 بعد از ظهر نیز فعال هستند. بانکها در روزهای پنجشنبه فقط از ساعت 8 صبح تا ظهر کار می کنند. صرافی ها نیز از 30/8 صبح تا 1 بعد از ظهر و 30/4 بعد از ظهر تا 30/8 شب مشغول به کار می باشند.

 

کارتهای اعتباری

امریکن اکسپرس – ویزا – مسترکارت و غیره در هتلها و فروشگاههای بزرگ پذیرفته می شوند.

 

هتل ها

دبی بیش از 250 هتل با امکانات منحصر  به فرد دارد. این هتلها آماده ارائه بهترین خدمات به مسافرین و جهانگردان هستند. هتل برج العرب یکی از بلندترین هتلهای دنیاست که در دبی واقع شده است. چشم انداز این هتل یکی از زیباترین چشم اندازهای رو به دریا و ساحل در دنیاست.