جاذبه های گردشگری کانادا :

برج cn

بلندترین بنای مستقل تورنتو و جهان است باارتفاع 553 متر که نماد شهر تورنتو نیز به حساب می آید.

سالانه بیش از 2 میلیون نفر از آن بازدید می کنند وتقریبا تمام شهر و دریاچه زیبای انتاریو فراز آن دیده می شود، رستوران 360 درجه و کف شیشه ای آن در قسمت فوقانی از جاذبه های آن به شمار می رود.( شرکت راه آهن ملی کانادا این بنا را در سال1976 ساخت و در سال 1995 به شرکت زمین کانادا( چیزی شبیه سازمان زمین شهری ایران واگذار کرد.) این بنا آنتن های مخابراتی و رادیو تلویزیونی منطقه را نیز در بر دارد.

قیمت بلیط بازدید از برج بسته به استفاده از سرویسها از 22 تا 33 دلار برای بزرگسالان و 15 تا 25  دلار برای کودکان متغیر است.برج ملی کانادا در خیابان فرونت و نزدیکی ایستگاه متروی یونیون قرار دارد.

ساحل جزیره تورنتو:

این جزیر ه از  مراکزدیدنی شهر است که در جنوب آن و در داخل دریاچه انتاریو قرار دارد. برای رفتن به جزیره باید از قایق های مسافربر به نام «فری» استفاده نمود که از لنگرگاه به سه ایستگاه جزیره عازم می شوند.

جزیره تورنتو دارای فضای سبز زیبا،شهربازی، رودخانه،محل دوچرخه سواری،ساحل  برای شنا و آب تنی و همچنین فضای شبیه سازی شده مشابه روستا است که در آن حیوانات اهلی و برخی حیوانات جنگلی نگهداری می شود.

منظره شهر تورنتو از جزیره که «اسکای لاین» گفته می شود بسیار زیباست و سوژه مناسبی برای عکسبرداری است. برای سوار شدن به قایق ها باید به ایستگاه harbourfront در جنوب ایستگاه متروی یونیون مراجعه نمود، بلیط قطار برای بزرگسالان6 و برای کودکان2.5 دلار است. این جزیره همچنین دارای فرودگاه کوچکی است که برای پروازهای خصوصی استفاده می شود.

باغ وحش تو رنتو :

باغ وحش تورنتو بزرگترین مرکز در نوع خود در کانادا به حساب می آید  و از نظر جنبه آموزشی در خصوص حیات وحش دارای شهرت فراوان است.

باغ وحش در شمال شرقی تورنتو در شماره 361 خیابان فینچ قدیم، شمال بزرگراه401 و در ناحیه «اسکاربرو» قرار دارد که می توان هم باوسائط نقلیه عمومی و هم شخصی  آنجا مراجعه کرد .

در این باغ وحش بیش از 5000 حیوان  از 460 نوع گونه متعدد در فضایی به وسعت     287 هکتار  نگهداری می شود و در حدود 10 کیلومتر مسیر پیاده روی دارد وسالانه بیش از 1 میلیون و 200 هزار نفر از آن  بازدید می کنند.

منطقه zellers  discovery یکی از بخشهای مهم این باغ وحش است که فضا های مهم آن عبارتنداز:

  • شامل باغ وحش وي‍ژه كودكان ، بخش ارتباط مستقيم كودكان با حيوانات، جزيره آب بازي، پارك آبي بزرگ با 750 صندلي دراطراف آن که منطقه را به محل خانوادگي بدل مي كند.
  • انواع رستورانها وغذا خوريها
  • تعداد 7 فروشگاه سوغاتي
  • نمايشگاه ويژه حيوانات به تفكيك مناطق زيستي نظير( هندي، آفريقايي ، آمريكايي، استراليايي، آسيا اروپايي و كانادايي ).
  • در ورودي باغ وحش امكان اجاره ويلچر،گاري ويژه  بار يا كودك وخودپرداز نيز وجوددارد. بليط ورودي براي بزرگسالان 19 وبراي كودكان 11 دلار است و پاركينگ 8 دلار،
  • اجاره گاري براي كودك 5 دلار وسوارشدن به اسب يا شتر 5 تا 7 دلار.