جزیره نخل هشتمین شگفتی دنیا

بسیاری از مردم جهان خصوصاَ جهانگردان به خوبی عجایب هفتگانه دنیا را می شناسند، اما هشتمین شگفتی دنیا هنوز برای برخی ناشناخته است. جزیره نخل(Palm) دبی، به عنوان عظیم ترین و شگفت انگیزترین پدیده ای که در سالهای اخیر توسط دست بشر در آبهای خلیج فارس احداث شده، به دلیل ویژگیهای منحصر به فرد آن توانسته است به عنوان هشتمین شگفتی جهان در کنار عجایب هفتگانه قرار گیرد. این جزیره که به شکل درخت نخل طراحی و احداث شده است بیش از 20 کیلومتر مربع وسعت دارد و چشم انداز آن از کره ماه، قابل رویت است.

مقدار مصالحی که برای احداث این جزیره به کار گرفته شده در حدی است که با آن می توان سه بار دور تا دور کره زمین، یک دیوار به ارتفاع 2 متر و عرض 5/1 متر احداث کرد، این جزیره که عمده ساختمانهای آن را ویلاها و آپارتمان های مسکونی تشکیل می دهد مجهز به هتل ها، تفرجگاها، سواحل بکر و اختصاصی، پیاده رو های سرسبز، پارکهای آبی، رستورانها، سالن های ورزشی، سینما و فروشگاه ، بوتیک و غیره بوده و یک موج شکن عظیم هلالی شکل، ایمنی آن را فراهم ساخته است. هم اکنون بسیاری از مردم نقاط مختلف دنیا در حال خرید آپارتمانها و ویلاهای این جزیره هستند.[1] به طور مثال، دیویدبکهام، بازیکن مشهور فوتبال انگلیس و جهان، یکی از اولین خریداران یکی از 2000 ویلای واقع در این جزیره است.

 

هتلی در اعماق دریا

کسانی که سفر را پیشه خود کرده اند، تجربیات جالبی از هتل های مدرن و حتی سنتی در گوشه گوشه دنیا دارند که هیچ گاه  از خاطراتشان پاک نمی شود. هتل هایی در قلب قلعه های مخوف انگلستان، در جنگلهای آمازون و حتی در دشت های بکر و وحشی آفریقا. اما حکایت هتل زیر آبی امارات با تمام اینها فرق دارد.  تجربه نشستن، خوابیدن، غذا خوردن و حتی دوش گرفتن در عمق 50 متری آب، در حالی که هیچ مشکلی به وجود نیاید، چیزی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت. اماراتی ها هم با اتکا به همین اصل و ایجاد فضایی منحصر به فرد، هتلی را می سازند که تا سالها می تواند به مرکز خاطرات گردشگری تبدیل شود. هتل 500 میلیون دلاری هیدروپلیس نخستین هتل زیر آبی جهان است. این هتل با 220 سوئیت مجهز از مجلل ترین هتل های جهان خواهد بود. این هتل در عمق 20 متری از سطح آب و 300 متر پایین تر از ساحل جمیره قرار دارد که پس از ساخت به یک مجتمع غول پیکر که در دنیا لنگر انداخته شبیه خواهد بود.

این هتل به دلیل شرایط خاصی که دارد در 3 مرحله طراحی و ساخته می شود. قسمت خشکی و ساحلی که پذیرش مهمانان هتل و مرکز اداری  در آن قرار دارد. تونل ارتباطی میان بخش ساحلی و بخش زیر دریایی است که دو طرف آن را آب فرا گرفته است، به طوری که عبور از میان آن مانند حرکت در داخل آکواریوم بزرگی است که ماهی ها بیرون آن قرار گرفته و گردشگران در داخل آن.

مجتمع زیر دریایی و بخش سوم این هتل با استفاده از مدرن ترین شیوه های رنگ، نور و صدا محیطی را برای گردشگران در نظر گرفته است که به همراه تصاویر شاید عجیب و وحشتناک دریا آرامش قابل توجهی را پدید آورد. از خصوصیات بارز و شگفت انگیز این هتل تهویه هوای بی نظیر آن و معماری جدید و پیشرفته آن است.