رستورانهای دبی

از آنجا که غذاهای مختلف در بسیاری از رستورانهای دبی سرو می شود و با ذائقه افراد مختلف مطابقت دارد لذا مورد توجه و انتخاب بسیاری از بازدید کنندگان این کشور می باشد. هتلها در بخش غذا و نوشابه تنوع گسترده ای  دارند چرا که نه تنها به مهمانان خود سرویس می دهند بلکه تعداد وسیعی از ساکنین داخلی شهر نیز از این خدمات استفاده می کنند.

خارج از هتلها، محلهای کوچک غذا خوری به چشم می خورد که در تمام قسمتهای شهرهایی از قبیل دیرا – دبی – ساتوا – و جمیرا واقع شده اند و دارای محیطی تمیز و مجهز به تهویه مطبوع هستند. توریستها از ماهیهای تازه خایج فارس و اقیانوس هند بسیار لذت می برند همچنین خرچنگ میگو- ماهی تن – شیرماهی و ماهیهای دیگر نیز مورد توجه توریستها می باشد. «شاورما» نوعی غذای مورد سنتی مختصر و ساده خاورمیانه می باشد که از گوشت سرخ شده گوساله و یا جوجه تهیه می شود و همراه با سالاد و نان مخصوص عربی سرو می شود و در بسیاری از فروشگاههای کوچک داخل شهر فروخته می شود.

غذاهای استاندارد و بین المللی در سطح و تنوع گسترده در دبی یافت می شود . رستورانهای اروپایی در هتلهای دبی انواع غذاهای کشورهای فرانسه – ایتالیا – اسپانیا – یونان- انگلیس و آمریکا سرو می کنند.

غذاهای کشورهای آسیایی مانند چین – ژاپن – تایلند- فیلیپین و کره در رستورانهای آسیایی نیز به چشم می خورند. تعدادی رستوران آمریکایی و مکزیکی نیز در شهر وجود دارند که به مرغ سوخاری(کنتاکی) – پیتزا هات – پیتزا برگ- مک دونالد- و یمپی و هاردیس معروف هستند.

خرید

خرید یکی از جذاب ترین مقوله ها برای جهانگردان است. بیشتر محصولات به راحتی در دسترس می باشند و با قیمتی مناسب عرضه می گردند.

فروشگاههای شیک و مدرن در شهر واقع شده اند که با دیوارهای مرمر و فضای مناسب به مشتریان خود خوش آمد می گویند. هرگونه کالایی از قبیل آخرین مد فرانسه – دستگاههای الکترونیکی ژاپنی و یا اجناس ایتالیایی در این فروشگاهها به چشم می خورند . همچنین طلا – آخرین تجهیزات الکترونیکی – دوربین- ساعتهای مچی- ادویه جات- پارچه های ابریشم- لوازم خانگی- کالاهای ورزشی و غیره در این فروشگاهها یافت می شود. فروشگاههای اصلی دبی در خیابانهای الرجا- کراما- الضیافه و میدان بن یاس واقع شده اند- ضمناَ بازدید از فروشگاههای واقع در فرودگاه نیز خالی از لطف نیست.

مرکز فروش آل بوستان در تمام روزهای هفته از ساعت 10 صبح تا 10 شب آماده فروش می باشد. به علت معافیت مالیات، بسیاری از محصولات در دبی نسبت به کشورهای دیگر ارزان تر است و کالاها با قیمت اصلی خود در بازار دبی به فروش می رسند.

ساعات کار فروشگاهها در دبی از9 صبح تا 12 ظهر و 4 بعد از ظهر تا 9 شب یا بیشتر می باشد و ساعت کاری بوتیک ها از 30/9 یا 10 صبح شروع می شود بیشتر سوپر مارکتها نیز در تمام روز از شنبه تا پنجشنبه فعال هستند و کلیه فروشگاهها هم از ساعت 30/11 ظهر تا 30/1 جهت ادای نماز تعطیل می باشند.