برنامه ریزی بریتیش کلمبیا در کانادا برای المپیک 2010

بازی های المپیک زمستانی،ممکن است 3 سال دیگردر ونکوور برگزار شود و کمیته جدید گردشگری و مقامات ورزشی این شهر به دنبال راه هایی هستندتا سایر شهرهای کانادا نیز بتوانند از این بازی ها بهره بیشتری ببرند.به گزارش کاناداپرس،رندی ویلیامز،رییس سازمان گردشگری کانادا گفته است : استرالیا موفق ترین کشوری است که سود بسیار زیادی را از بازی های سیدنی نصیب خود می کند و ما نیز در تلاش هستیم  تا با برنامه ریزی مناسب چنین سودی را به دست آوریم. این کمیته که شامل پال هندرسون،عضو سابق کمیته بین المللی المپیک،وکن رید، رییس الپین کانادا، است اولین جلسه خود را برای بررسی امکان بهره برداری بیشتر از بازیهای زمستانی تشکیل داد. مقامات گردشگری امیدوار هستند تا با استفاده از المپیک بریتیش کلمبیا،بتوانند گردشگری در سایر نقاط کانادا را رونق  ببخشند.به هر حال ناظران معتقد هستند که این کار ساده ای نیست، چرا که ونکوور وسایر مناطق کانادا مقصدهای شناخته شده ای هستند.

قوانین ملی برای تشویق همکاریهای بین المللی

در روز ششم سپتامبر 1977 قانون مربوط به صدور آثار فرهنگی از کانادا  و ورود غیر قانونی این گونه آثار از کشورهای خارجی به این کشور به اجرا گذاشته شد. در تصویب این قانون، دو هدف ویژه مورد توجه بوده است:تضمین پاسداری از بهترین نمونه های میراث فرهنگی، تاریخی و  علمی کانادا و حمایت از منافع مشروع کشورهایی که به فکر پاسداری از آثار فرهنگی منقول خود هستند.  قانون صادرات و واردات آثارفرهنگی پس از انجام بررسی های لازم در زمینه  قوانین صادرات و واردات  کشورهای دیگر،  به ویژه قوانین موجود در انگلیس و فرانسه  تدوین شد. این قانون با بهره گیری از بهترین ویژگی های قوانین حاکم در کشورهای دیگر و کنار گذاشتن مسایلی که ممکن بود اجرای آنها مشکلاتی را در کانادا پدید آورد، تنظیم گردید. دراین قانون،  همکاری و امضای موافقت نامه با دیگر کشورهای جهان و پیوستن به کنوانسیون های بین المللی در زمینه جلوگیری از نقل وانتقال غیر قانونی آثار فرهنگی نیز پیش  بینی شده است.در قانون صادرات و واردات آثار فرهنگی کانادا، علاوه بر اعمال کنترل بر صادرات اینگونه آثار به منظور حفظ آثار در داخل کشور، بخشودگی های مالیاتی نیز پیش بینی شده است.  قانون مالیات بر در آمدکانادا برای بالا بردن قدرت رقابت مؤسسه های دولتی جهت خرید آثار فرهنگی خود، به متولیان این گونه آثار در کانادا، اصلاح شده است. در قانون مالیات کانادا، درآمدهای حاصل از فروش آثار فرهنگی به موسسه های متولی این گونه آثار یا نهادهای دولتی از پرداخت مالیات معاف شده اند.

قانون جدید پاسپورت برای کانادایی ها

علاوه بر قیمت بنزین که باعث شده تا مردم نسبت به برنامه های مسافرتی تعطیلات  خود تردید نشان دهند،همچنان موانع دیگری بر سرراه گردشگری در آینده نزدیک وجود دارد. به گزارش تایمز آن لاین، اداره امنیت ایالات متحده امریکا اعلام کرده است از تاریخ 1 ژانویه2008، تمامی کانادایی ها که قصد ورود به آمریکا را دارند باید پاسپورت معتبر ارایه  دهند.علاوه بر این حتی شهروندان آمریکایی که از سفر به کانادا  باز می گردند نیز  باید پاسپورت به همرا ه داشته باشند. این اعلامیه برای بخش گسترده ای از صنعت گردشگری یعنی برای گردشگران هر دو طرف مرز آمریکا قابل توجه است. به احتمال زیاد آن دسته از افرادی که تحت تاثیر مستقیم این تصمیم قرار دارند، فروشندگانی تورهای گردشگری هستند.البته این نظر تام پیرسون، رییس سازمان گردشگری انتوریوی شمال  غربی  است.

پیرسون می گوید: هیچ یک از مشتریان من با خود پاسپورت حمل نمی کنند.اگرچه من احساس می کنم که تعدادی از آنها به پاسپورت نیاز دارند،اما این قانون درصد قابل توجهی از فعالیت های تجاری مارا تحت تاثیر قرار می دهد.[1]