مهمترین مراکز خرید دبی

ورزش و اوقات فراغت

بازدید کنندگان از دبی می توانند از تنوع گسترده ورزشهای آبی و زمین های بازی از قبیل گلف- بولینگ-اسکیت روی یخ- تیراندازی- سوار کاری- قایق رانی- ماهیگیری و غیره استفاده نمایند.

سواحل

یکی از سواحل اصلی و زیبا و توریستی دبی که در طول جاده جمیرا قرار دارد ساحل جمیره است. در کنار این ساحل هتل زیبا و بین المللی جمیرا با امکانات شنا و تفریحات ساحلی و غذاهای دریایی خوشامدگوی بسیاری از جهانگردان ست.

پارکهای ساحلی

درپارکهای ساحلی جمیرا و الممزا امکاناتی نظیر زمین های بازی، قسمتهایی برای طبخ کباب، کیوسکهای غذای آماده و آلاچیق هایی برای استفاده خانواده ها در نظر گرفته شده است.

در ماه ژانویه به خاطر مناسب بودن دمای هوا هزاران توریست اروپایی به سوی این کشور می آیند. تابستان دمای هوا بین 50 -45 درجه سانتیگراد است.

مهمترین مراکز خرید دبی :

مرکز شهر : مهمترین پایگاه خرید در دبی است. در ایام تعطیل بسیار شلوغ و پر از ازدحام است، دارای یک سینمای زیبا با جدیدترین فیلم ها در طبقه فوقانی است که می تواند علاقه مندان به هنر را به خود مشغول کند.

مرکز الخوریر : این مرکز، قدیمی ترین و معتبر ترین مرکز خرید است که در دیرای قدیمی (Deira) واقع شده و می توان نام بسیاری از اجناس و فروشگاههای گران قیمت را در آنجا دید.

مرکزالوافی: مرکز خریدی جالب به شکل هرم است.در این مکان بسیاری از فروشگاههای لباس با کیفیت عالی وجود دارد.

مرکز بورجومن: دومین وبزرگ ترین مرکز فروش است و دارای فروشگاههای خواروبار زیادی است.

مرکز خرید مازایا : در جاده شیخ زاهد قرار دارد، این مکان جدیدترین مرکز خرید در دبی بوده و به طرز بسیار زیبایی دکور بندی شده است.

خیابان ماکتوم: در این خیابان می توان لباس های مارک دارو ساعت و عطرهای گرانبها خرید و دارای چند دفتر هواپیمایی نیز می باشد.

خیابان الرکا : این خیابان به عنوان خیابان خریدهای کلاسیکی مورد توجه است، البته به تازگی به نام  خیابان رستورانها معروف شده است و می توان در آنجا غداهای لذیذی را میل کرد. در انتهای خیابان هم مرکز گوریار( قدیمی ترین و اولین مرکز خرید در دبی ) قرار دارد.

جاده شیخ زاهد: یک منطقه اروپایی است. در این خیابان ساختمان هایی با ارتفاع زیاد(50 طبقه ای) دریک ردیف سر به آسمان کشیده اند . مهمانخانه تعطیلات، هتل برج امارات و شرایتون در این جاده قرار دارند.

جاده جمهوریه: مرکز خرید کوچکی در این جاده وجود دارد و برای قدم زدن مکان زیبایی است. رستورانها، خواروبار فروشی و فروشگاههای بسیاری در کنار جاده وجود دارند که به گردشگران و خریداران خدمات می دهند.[1]